Szukaj

Tagi

kosmetyki naturalne pielęgnacja nawilżenie ochrona oczyszczanie Najel Logona szampon regeneracja krem mydło Aleppo skóra wrażliwa Lavera dezodorant odżywianie wzmocnienie do kąpieli skóra sucha żel pod prysznic relaks świeżość balsam odżywienie

Certyfikaty produktów dostępnych w naszym sklepie

NaTrue

Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych NaTrue to międzynarodowa jednostka certyfikująca, powstała  w 2007 roku w Brukseli. Założona zostało przez 6 producentów wiodących europejskich marek kosmetyków naturalnych: Logocos, Laverana, Primavera, Santaverde, Wala i Weleda.

Cele organizacji:
• określenie zasad tworzenia autentycznie naturalnych i organicznych kosmetyków,
• precyzyjne zdefiniowanie substancji naturalnych, identycznych z naturalnymi i niemal naturalnych, możliwych do zastosowania w certyfikowanych kosmetykach,
• propagowanie wiedzy na temat wartości składników w kosmetykach naturalnych i ekologicznych oraz ich wpływu na zdrowie konsumentów i środowisko naturalne,
• wpływ na producentów surowców kosmetycznych celem zabezpieczenia dostępności naturalnych substancji aktywnych klasy premium,
• utworzenie międzynarodowego, w pełni przejrzystego oraz budzącego zaufanie konsumentów znaku certyfikowanych kosmetyków naturalnych i organicznych.


Komitet Na True wprowadził 3 poziomy certyfikacji kosmetyków naturalnych i organicznych oraz 3 znaki graficzne, służące ich rozróżnieniu:

Logo NaTrue i jedna gwiazdka: dla kosmetyku naturalnego, w którego kompozycji znajdują się niemal wyłącznie składniki naturalne lub pochodzenia naturalnego, odpowiadające surowym wymaganiom organizacji NaTrue. Przy recepturowaniu kosmetyków naturalnych stosować można jedynie wodę i surowce, odpowiadające trzem grupom – substancje naturalne, identyczne z naturalnymi i niemal naturalne.

Logo NaTrue i dwie gwiazdki: dla kosmetyku naturalnego ze składnikami bio – musi spełniać wymagania stawiane kosmetykom naturalnym, a ponadto w swoim składzie musi zawierać min. 15% substancji naturalnych nie modyfikowanych chemicznie oraz max. 15% substancji niemal naturalnych. Dodatkowo przynajmniej 70% składników naturalnych roślinnych zawartych w kosmetyku musi pochodzić z upraw biologicznych i/lub z kontrolowanego dzikiego zbioru, zgodnych z kryteriami przepisów ekologicznych Unii Europejskiej – EC 834/2007.

Logo NaTrue i trzy gwiazdki: dla kosmetyku organicznego – musi spełniać wymagania stawiane kosmetykom naturalnym, a ponadto w swoim składzie musi zawierać min. 20% substancji naturalnych nie modyfikowanych chemicznie oraz max. 15% substancji niemal naturalnych. Dodatkowo przynajmniej 95% składników naturalnych roślinnych zawartych w kosmetyku musi pochodzić z upraw biologicznych i/lub z kontrolowanego dzikiego zbioru, zgodnych z kryteriami przepisów ekologicznych Unii Europejskiej – EC 834/2007 (kryteria tego znaku są także podobne do aktualnych wymogów Ecocert lub Cosmébio).

NaTrue stosuje ścisłe kryteria co do składników. Są one sformułowane tak, aby spełnić najwyższe standardy pod względem naturalności, skuteczności i zgodności ze skórą. Zgodnie z wytycznymi NaTrue kosmetyki organiczne nie mogą zawierać w swoim składzie m. in. związków pochodzących z przetwórstwa ropy naftowej takich jak olej parafinowy, czy wazelina, silikonów, substancji etoksylowanych (PEG), glikoli propylenowych, organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) i ich pochodnych, syntetycznych barwników i aromatów, konserwantów nieidentycznych z naturalnymi (parabenów) oraz surowców pochodzących z martwych zwierząt.

Certyfikacja kosmetyków wg standardów NaTrue nie zależy od członkostwa w tym ugrupowaniu, może wystąpić o nią dowolny producent kosmetyków. Jednakże żeby móc stosować którykolwiek ze znaków NaTrue niezbędne jest certyfikowanie minimum 75% wszystkich produktów danej marki.

Źródło: K&A Natur-CosmeticBDIH BDIH - Zrzeszenie niemieckich firm przemysłowych i handlowych, zajmujących się produkcją naturalnych preparatów leczniczych, makro-mikroelementów wywodzących się z czysto naturalnych substancji, towarów pochodzenia naturalnego oraz naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. BDIH zostało powołane do życia jesienią 1996 roku.


Najważniejsze kryteria kontroli kosmetyków naturalnych

 • Zastosowane surowce roślinne pochodzą z kontrolowanych upraw biologicznych (kbu) lub z kontrolowanych "dzikich zbiorów".

 • Użycie surowców zwierzęcych jest dozwolone tylko wtedy gdy są one pozyskane od zwierząt żyjących np. wełna owcza, możliwie z ekologicznych hodowli. Wyjątek stanowią: chitosan, karmin, jedwab.

 • Użycie soli nieorganicznych i surowców mineralnych dozwolone jest tylko w nielicznych wyjątkach.

 • Do produkcji kosmetyków naturalnych można, lecz tylko z ograniczeniem, stosować takie surowce, jak np. emulgatory i tenzydy uzyskiwane metodą hydrolizy, uwodornienia lub estryfikacji z następujących substancji naturalnych: tłuszcze, oleje i wosk, lecytyna, lanolina, mono-, oligo- i polisacharydy, jak również proteiny i lipoproteiny.

 • Nie należy stosować, syntetycznych barwników, syntetycznych substancji zapachowych, surowców etoksylowanych, silikonów, jak również parafiny i innych produktów naftowych.

 • Normatywa ISO-9235 reguluje kryteria dopuszczające zastosowanie naturalnych substancji zapachowych.

 • Mikrobiologiczną czystość produktów zapewniają przede wszystkim w pełni naturalne środki konserwujące. Dopuszczalne są również określone substancje konserwujące identyczne z naturalnymi, które muszą być jednak wykazane w składzie.

 • Sterylizacja surowców organicznych i produktów kosmetycznych w drodze radioaktywnego naświetlania jest nie dozwolona.

 • Jasno sformułowane sposoby produkcji zgodne z prawami natury, ukierunkowana edukacja konsumencka, całkowita rezygnacja z doświadczeń nad zwierzętami i inżynierii genetycznej, a także ekologiczna tolerancja w odniesieniu do surowców, sposobów produkcji, wyrobów gotowych i zbytu kosmetyków naturalnych - to pierwszoplanowe cele tychże wytycznych.

 • Sprawdzanie zgodności z powyższymi kryteriami dokonywane jest regularnie przez Niezależny Instytut Kontroli. Działalność swą dokumentuje on znakiem "Certyfikowany Kosmetyk Naturalny".

Źródło: K&A Natur-Cosmetic

 

COSMEBIOCOSMEBIO to francuska jednostka certyfikująca utworzona w 2002 roku. Certyfikat Cosmébio zapewnia przejrzystość w zakresie składników i procesów produkcyjnych wykorzystywanych w kosmetykach ekologicznych.
Zgodnie z tymi zasadami, produkty z logo BIO lub logo ECO zawierają głównie składniki naturalne i pochodzenia naturalnego. Cały skład produktu jest dokładnie kontrolowany wg ścisłych zasad:

 

 • produkt ekologiczny musi zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, naturalnych lub z rolnictwa ekologicznego (we wszystkich przypadkach odsetek jest jeszcze większy niż 95%)

 • spośród surowców roślinnych, przynajmniej 95% musi mieć jakość biologiczną (pochodzić z upraw biologicznych)

 • zakaz stosowania syntetycznych zapachów lub barwników

 • wykluczenie konserwantów syntetycznych, takich jak paraben lub fenoksyetanol

 • bez substancji pochodzenia petrochemicznego (parafina, silikon, PEG)

 • bez substancji z roślin genetycznie modyfikowanych

 • zabronione są obróbki jonizacyjne

 • nie testowane na zwierzętach

 • procesy uzyskiwania nie mogą zanieczyszczać środowiska

 • opakowania muszą ulegać biodegradacji lub nadawać się do ponownego użytku (recyklingu)

Konsument musi uzyskać całkowitą i przejrzystą informację dotyczącą użytych składników i całości etapów produkcji aż do produktu finalnego. Procent składników naturalnych i procent składników bio jest jasno wskazany na wszystkich opakowaniach produktów certyfikowanych, noszących znaki BIO i ECO.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.cosmebio.org/

 Soil Association Niezależna organizacja certyfikująca m.in. żywność i kosmetyki powstała w Wielkiej Brytanii w 1946 roku.

Soil Association pomaga identyfikować produkty, które otrzymały  certyfikat rolnictwa ekologicznego w Wielkiej Brytanii. 

Wyroby oznaczone Soil Association są w pełni organiczne – nie mają sztucznych dodatków. Gwarantują też zachowanie wysokich standardów ekologicznej hodowli , tj. takiej, która odbywa się w warunkach jak najkorzystniejszych dla zwierząt  (także drobiu).

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.soilassociation.org/.ECOCERT Ecocert jest międzynarodowym, niezależnym stowarzyszeniem kontrolującym, działającym w zakresie ochrony środowiska. Jego główna siedziba znajduje się we Francji. Od 2002 roku ECOCERT zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Stworzyło do tego dwa określenia, o różnych kryteriach.
Znakiem "ekologiczne i biologiczne kosmetyki" mogą być oznakowane produkty, w których ilość stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych.
Określeniem "biologiczny kosmetyk" są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przanajmniej 50%. Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obu klas produktów:

 • zakaz stosowania surowców (roślinnych, jak i zwierzęcych) modyfikowanych genetycznie

 • surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód)

 • zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach

 • rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących

 • zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej

 • emulgatory PEG są zabronione

 • jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole

 • w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, rezygnacja z radioaktywnego naświetlania.

Ecocert nadała dotychczas certyfikat około 1100 kosmetyków pochodzących od 80 producentów, z czego większość pochodzi z Francji.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.ecocert.com/

 

 


Certyfikat potwierdzający, że produkty nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają składników zwierzęcych oraz nie zawierają składników roślinnych pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych tzw. GMO.

 

 


Za pomocą symbolu króliczka oznacza się produkty, które zgodnie z deklaracją producenta nie są testowane na zwierzętach.

 Fair Trade czyli Sprawiedliwy Handel to partnerstwo w handlu, opierające się na dialogu, przejrzystości i szacunku. Jest to ruch społeczny wspierający rozwój ubogich krajów Globalnego Południa. Produkty Sprawiedliwego handlu to gwarancja: godziwych zarobków producentów, szacunku w relacjach handlowych, niewykorzystywania pracy dzieci i odpowiedzialności ekologicznej.Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Razem

Koszyk Zamówienie

Promocje

 • Sensitive balsam...

  55,00 zł

  110,00 zł

  -50%

Wszystkie promocje

Fan Page